actuary actuary شنبه 5 تیر 1395 02:38 ب.ظ نظرات ()

این درحالی بود كه تاكید زیادی بر نیاز به فعالیت جهانی برای این حرفه شد و توجه ویژه به استانداردهای آموزشی و حرفه­ ای انجمن­ ها مبذول گردید. اهداف IAA  به شرح زیر است:

·  توسعه نقش و شهرت حرفه اكچوئری.

·   ترویج استاندارد­های حرفه ­ای سطح بالا جهت تضمین منافع عمومی.

·  پیشبرد پیكره دانش علم اكچوئری­ ها.

·  به علاوه توسعه فردی اكچوئری­ ها.

· ترویج ارج و احترام بین اكچوئری­ ها.

·  ارائه خدمات فروم جهت بحث و تبادل نطر اكچوئری­ ها و انجمن­ ها.

·  نمایاندن این حرفه به محافل بین‌المللی.

پس از پذیرش قوانین جدید، دبیرخانه IAA  از بروكسل (جایی كه محل استقرار اركان IAA به مدت صد سال بود) به اوتاوای كانادا منتقل شد.


ورود به هزاره جدید

این تغییرات اساسی، نقطه عطفی برای اكچوئری بود. همچنین قدم مهمی برای آماده سازی این حرفه جهانی برای چالش­ های هزاره بعدی مانند نیازهای حرفه ­ای در حال رشد در اقتصاد جهانی بود.

این تغییر ساختار، چارچوب واحد قوی­ تر و متحدی برای اطمینان از وحدت هدایت و هماهنگی كارآمد با توجه به مسائل جهانی ایجاد كرده بود. IAA سازمان بین­ المللی منحصر به فردی است كه مختص تحقیق، آموزش و توسعه حرفه و انجمن اكچوئری است. سازمان ملل و دفتر بین‌المللی كار،IAA  را به عنوان سازمانی غیرانتفاعی، غیر سیاسی و غیر دولتی قلمداد می­ كنند. وضعیت چندملیتی[1] آن از طریق عضویت متقابل نهادی در انجمن بین‌المللی ناظران بیمه[2](IAIS)، انجمن بین‌المللی تامین اجتماعی[3](ISSA)، و IASB هیات بین‌المللی استاندارد­های حسابداری[4] (IASB) مشخص شده است.

مسئولیت ­های اصلی IAA ، به عنوان پل ارتباطی میان اكچوئری­ ها و انجمن­ های اكچوئری در سراسر جهان، هم اكنون در دست انجمن های اكچوئری كشورهای مختلف است. تحت ساختار نظارتی جدید، قدرت­ ها و مسئولیت­ ها به هیات مدیره ­هایی تفویض شده كه در آن هر عضو دائم انجمن توسط یك نماینده معرفی می­ شود. حق رای از یك تا چهار بسته به تعداد اكچوئری­ های واجد شرایط در هر انجمن متغیر است. IAA تمركز خود را به فعالیت­ های استراتژیك و برنامه­ هایی معطوف كرده است كه به هماهنگی یا هدایت بین‌المللی نیاز دارد یا جزو اموری است كه در قالب منطقه­ ای و فرا ملی با كار آمدی بیشتر محقق می­ شود. این اصل كه در قوانین IAA به طور بارز آمده، تنها جهت صرفه­ جویی در هزینه­ ها نیست، بلكه باعث ایجاد تعاملات كارا و نظام‌مند با اعضایش می­ شود.

بخش ­های ASTIN و AFIR به ایفای نقش در حوزه برآورده كردن نیازهای علمی اكچوئری در ساختار جدیدی به فعالیت خود ادامه دادند و در سال 1999 تحت عنوان  انجمن بین‌المللی مشاوران اكچوئری[5] ( IACA) به یكدیگر پیوستند.[1] Supranational

[2] International Association Of Insurance Supervision

[3] International Social Security Association

[4] International Accounting Standards Board

[5] International Association of Consulting Actuaries